عرضه نخستین محصول كنسرسیوم ایران خودرو در دو سال و نیم آینده
20 اردیبهشت 96 ساعت 09:17 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرواعلام كرد: به زودی با سه شركت بزرگ بین المللی در قالب همكاری های مشترك قرارداد امضا خواهیم كرد.
به گزارش ایكوپرس، مهندس هاشم یكه زارع درمراسم امضای قرار داد و تفاهم نامه ده جانبهبین المللی برای طراحی و تولید پلتفرم محصولات جدید ایران خودرو  اظهار كرد: بعد ازبرجام توانستیم تولید نخستین محصول را با حضور رئیس جمهور آغاز كنیم و تا پایان سال محصول پژو 301 و سال آینده نیز محصول دیگری را براساس قرارداد با پژو به بازار عرضه خواهیم كرد.وی خاطرنشان كرد: طراحی پلتفرم موضوع بسیار مهمی است كه ما از ابتدای حضور در ایران خودرو به دنبال آن بودیم و در قرارداد با پژو هم این اختیار را داریم كه از پلتفرم پژو برای تولید محصولات دیگر نیز استفاده كنیم. مهندس یكه زارع افزود:‌ در امضای قرارداد برای طراحی پلتفرم جدید،‌ موتور، گیربكس و اكسل را پیش بینی كرده ایم و در كنار این همكاری ها شركت بوش و دیگر شركت های بزرگ و قطعه سازان ایرانی در طراحی پلتفرم مشاركت فعالانه ای دارند.


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: اولین محصول پلتفرم در دو و نیم سال آینده وارد بازار خواهد شد كه در این پلتفرم سبد محصولات از جمله تولید خودروهای هیبریدی و برقی وجود دارد. وی خاطرنشان كرد:‌از دانشگاه های صنعتی شریف و امیركبیر برای مشاركت در تولید خودروهای هیبریدی و برقی دعوت كرده ایم.


مهندس یكه زارع افزود: در 10 سال آینده، 23 محصول جدید روی دو پلتفرم طراحی شده تولید خواهد شد و تكیه ما در تولید محصولات جدید بر قطعه سازان داخلی است.


وی یادآور شد: قطعه سازان ما باید به دانش فنی روز تجهیز و به زنجیره جهانی وصل شوند و در این زمینه ما تمام تلاش خود را به كار خواهیم بست.


مهندس یكه زارع تاكید كرد: سال گذشته یك میلیون و 300 هزار دستگاه خودرو در كشور تولید شد كه اگر تولید نمی شد باید 13 میلیون دلار ارز از كشور خارج می شد درحالی كه یك بیستم این میزان صرف تولید داخل شده است.


امضای قرارداد و تفاهم نامه ده جانبه بین المللی برای طراحی و تولید پلتفرم محصولات جدید ایران خودرو
20 اردیبهشت 96 ساعت 09:16 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
بر اساس تفاهم نامه ده جانبه ای که بین گروه صنعتی ایران خودرو، معاونت علمی-فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه های صنعتی شریف و امیرکبیر، شركت پینین فارینا ایتالیا، پانچ بلژیک، هیوندای پاورتک کره جنوبی و بنتلر و ماهله آلمان امضا شد، تمامی مراحل طراحی و تولید پلتفرم و محصول اختصاصی ایران خودرو توسط برترین های صنعت خودروی جهان آغاز شد.
به گزارش ایکوپرس علاوه بر این تفاهم نامه، گروه صنعتی ایران خودرو و شركت پینین فارینا ایتالیا قراردادی را به امضا رساندند كه براساس آن شركت ایتالیایی با همراهی شركت های ذکر شده، پلتفرم و محصولات جدید ایران خودرو را طراحی و تولید می كند. سرمایه گذاری لازم برای اجرای قرارداد بیش از ده هزار میلیارد ریال برآورد می شود و كلیه مراحل آن در داخل كشور و گروه صنعتی ایران خودرو انجام خواهد شد. این قرارداد نخستین و بزرگترین همكاری بین المللی ایران در این زمینه به شمار می آید.


اجرای كامل این قرارداد به طراحی و تولید پلتفرم اختصاصی گروه صنعتی ایران خودرو منجر می شود كه محصولات متعدد در مدل های مختلف سدان، هاچ بك، كراس آور و شاسی بلند، هیبرید و برقی روی آن به تولید خواهد رسید. پیش بینی می شود نخستین محصول این قرارداد در نیمه دوم سال98 وارد بازار ایران شود.


همچنین در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان یكی از اركان اصلی این كنسرسیوم (همكاری مشترك) حضور دارد و با تشكیل و توسعه شركت های دانش بنیان طراحی – مهندسی گام هایی را در زمینه تامین قطعات و مجموعه های موتور،‌ گیربكس، اكسل، استایل، بدنه و برق و الكترونیك برخواهد داشت.


ضمن اینكه دانشگاه صنعتی شریف برای طراحی و توسعه خودروهای الكتریكی و دانشگاه صنعتی امیركبیر برای طراحی و توسعه خودروهای هیبریدی در این طرح مشاركت خواهند داشت.


برای اجرای این قرارداد نیاز است تا علاوه بر حضور و فعالیت شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه صنعت خودرو و قطعه سازی، شرکت های جدیدی نیز ایجاد شود تا در زمینه انتقال تکنولوژی و مراحل مختلف این تحول بزرگ، گروه صنعتی ایران خودرو را همراهی کنند.


همكاری با انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با هدف ارتقا ساخت داخل و تولید قطعات و مجموعه های جدید از دیگر محورهای اصلی قرارداد و تفاهم نامه امضا شده توسط گروه صنعتی ایران خودرو و شركت های خارجی است. با مشاركت انجمن قطعه سازان در این كنسرسیوم، علاوه بر بومی سازی و تولید داخل قطعات و مجموعه ها، سطح دانش فنی و تخصصی سازندگان ایرانی به طور قابل توجهی توسعه می یابد.


پینین فارینا ایتالیا یكی از بزرگترین شركت های طراحی پلتفرم جهان به شمار می آید و در کارنامه کاری خود همکاری های زیادی با شرکت هایی چون آلفارومئو، جی.ام، هیوندایی، ولوو، جگوار، مازراتی، پژو، هوندا و فیات را دارد. از سال 1951 كلیه خودروهای فراری توسط این شركت طراحی شده است. پینین فارینا به عنوان لیدر این قرارداد طراحی و توسعه پلتفرم اختصاصی برای گروه صنعتی ایران خودرو را به عهده دارد.


شركت ماهله آلمان نیز در این قرارداد بخش طراحی و توسعه موتورهای جدید برای ایران خودرو را به عهده دارد. براساس تفاهم نامه ای كه امضا شده، ماهله 4موتور جدید برای نصب روی محصولات جدید ایران خودرو طراحی و تولید خواهد كرد. این موتورها در دو حجم 1.2 و 1.5لیتری با سوخت بنزین و گاز خواهند بود. مشابه موتورهایی كه به صورت اختصاصی برای گروه صنعتی ایران خودرو طراحی و تولید خواهد شد هم اكنون توسط ماهله برای خودروسازان بزرگی مانند فورد، بی.ام.و و فولكس واگن ساخته شده است.


در تفاهم نامه ده جانبه امضا شده، طراحی و توسعه اكسل جدید و مجموعه های مربوطه به عهده شركت بنتلر از كشورآلمان است. این شركت یك تامین كننده كامل است كه در بخش سازه، شاسی، ماژول هاو سیستم موتور و اگزوز در دنیا پیشرو است. بنتلر در 29كشور جهان 70كارخانه دارد و با خودروسازان بزرگ دنیا همكاری می كند.


شركت های پانچ بلژیك و هیوندای پاورتك كره جنوبی نیز طراحی و توسعه گیربكس های دستی و اتوماتیك برای محصولات آینده ایران خودرو را به عهده دارند. افزایش تقاضای بازار برای خودروهایی با گیربكس اتوماتیك باعث شده است تا در اجرای این كنسرسیوم بین المللی توجه ویژه ای به تولید محصولات با گیربگس اتوماتیك صورت بگیرد و شركت های برتر دنیا در این زمینه به كار گرفته شوند.


صنعت خودروی کشور باید در سطوح جهانی فعالیت کند
20 اردیبهشت 96 ساعت 09:16 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت خودروسازی کشور باید در سطح جهانی فعالیت کند و امروز خوشحالیم که در این جهت حرکت می‌کنیم.
به گزارش ایكوپرس به نقل از شاتا مهندس محمد رضا نعمت زاده در مراسم امضای تفاهم نامه و قرارداد 10 جانبه بین‌المللی برای طراحی و تولید پلتفرم  محصولات جدید ایران خودرو تأکید کرد :  در راستای فعالیت صنعت خودروی کشوردر کلاس جهانی باید روی طراحی ، مهندسی ، تحقیق و فنآوری جدید توجه ویژه‌ای شود تا بتوانیم به اهداف و جایگاه مورد نظر برسیم. 

وی با تأکید ویژه بر ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه افزود: ارتباط این دو از همان پایه باید محکم شود و تمام دانشگاه‌های کشور باید کارت صبر داشته باشند تا بتوانند از همه صنایع کشور بازدید کنند و خوشبختانه حرکت‌های خوبی در وزارت علوم شروع شده است. 

نعمت زاده تصریح کرد : دانشگاه‌های ما توانمند هستند و این صنعت است که از دانشگاه بهره می‌گیرد به طوری که می‌توان گفت 70 درصد ارتباط صنعت با دانشگاه به نفع صنعت است و این ماییم که باید راه را هموار کنیم و همکاری مشترک به نفع هر دو است. 

وزیر صنعت ، معدن و تجارت ضمن اشاره به لزوم تحقیق و توسعه صنعت خودرو یادآور شد :  واحد تحقیق و توسعه در دولت سازندگی در ایران خودرو شکل یافت اما متأسفانه طی 8 سال  تعطیل بود،  امروز باید بطور جدی آنرا دنبال کنیم و این اجلاس امروز حرکتی جهشی در خودرو سازی خواهد بود. 

نعمت زاده ادامه داد:  خوشحالم که می‌بینم در یکسال و نیم پس از برجام پیشرفت‌های خوبی در فعالیت های بین‌المللی داریم. صنعت خودرو ،صنایع دریایی و هوایی، نفت و گاز و پتروشیمی جزو صنایعی هستند که سطحشان قطعا تنها ملی نیست و حتما در کلاس جهانی نیز باید فعالیت کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید ویژه بر صادرات در صنعت خودروسازی گفت: این صنعت جهانی است و تولیداتش نمی‌تواند محدود به داخل کشور باشد.

 

 

برجام یعنی موانع فعالیتهای اقتصادی برداشته شد

 

وی ادامه داد : برجام یعنی موانعی که تا کنون داشتیم تا حد زیادی برطرف شده و این خود ما هستیم که باید از این فضا استفاده کنیم  نگوییم برجام چه آورده است، برجام فضا را باز کرد تا به حالت عادی برگردیم ما قبلا در حصر بودیم و شرکت‌ها حتی جواب ایمیل ما را هم نمی دادند، چند بانک بین‌المللی جهانی جریمه‌های سنگینی را به خاطر ارتباط با ایران پرداخت کردند و برجام این موانع را برداشت.

 

 

نعمت زاده اظهار کرد:  باید به دنبال تعامل با دنیا باشیم و بالاخص در زمینه های علمی و صنعتی که مرز نمی شناسد اگر می‌خواهیم صادرات داشته باشیم این  امر  بدون ارتباط با دنیا میسر نیست . صادرات قطعات خودرو قطعا مزیت ما است،  ما انرژی داریم مواد اولیه ، نیروی انسانی کارآمد و اگر بتوانیم در مقیاس جهانی کار کنیم قطعا سودآور بوده و رقابت سالمی خواهیم داشت. 
وی اضافه کرد : قطعات خودرو سالها قبل به آلمان صادر می‌شد و یکی از زمینه‌های لازم،  ارتقای توان طراحی و مهندسی و تولید قطعه سازان است چرا که گله خریداران خودرو عمدتا به کیفیت قطعات خودرو بر می‌گردد  و انجمن مربوط باید روی این مسئله کار کند. 

 

 

کارورزی در رشته های فنی و مهندسی اجباری شده است

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز از عملی شدن ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه خبر داد و گفت : آنچه در حوزه دانشگاهی دنبال می کنیم این است که دانشگاهها باید کار آفرین (نسل سومی) باشند و در این راستا بازنگری در برنامه های درسی انجام شده و از امسال اجرایی می شود .

 

محمد فرهادی افزود : از امسال میزان واحدهای عملی در رشته های فنی و مهندسی 3 برابر و کار آموزی و کارورزی در  این رشته ها و رشته های عملیاتی ، اجتماعی و هنر اجباری شده است.

 

وی افزود : وزارت علوم با وزارتخانه هایی مثل صنعت ، معدن و تجارت ، نفت ،  جهاد کشاورزی ، نیرو و دفاع ارتباط خوبی دارد و بیش از 2 هزار میلیارد تومان طرحهای تحقیقاتی و فناوری تاکنون منعقد  و پروژه های زیادی نیز عملیاتی شده است.

 

فرهادی اضافه کرد : فرصتهای مطالعاتی در محیط صنعت با تفاهم نامه هایی تدوین شده است و حوزه های ذیربط مشخص و عملیاتی شده اند و پسا دکتری نیز به عنوان طرحی در محیط های صنعتی مطرح است تا فارغ التحیلان روی موضوعات خاص کار کنند.

 

 


تولید محصولات متنوع با طراحی و توسعه پلتفرم
20 اردیبهشت 96 ساعت 09:16 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
معاون طراحی و توسعه محصول ایران خودرو حفظ موقعیت و افزایش سهم ایران خودرو در بازار داخلی و منطقه را از دلایل راهبردی برای تشكیل كنسرسیوم طراحی خودرو دانست و تاكید كرد: ‌آینده می گوید باید محصولات رقابتی داشته باشیم.
كامران سپهری در مراسم امضای قرارداد و تفاهم نامه ده جانبه بین المللی برای طراحی و تولید پلتفرم محصولات ایران خودرو افزود: طراحی و داشتن پلتفرم كه سهمی بیش از 60 درصد از یك خودرو را تشكیل می دهد، به توسعه و تنوع محصولات كمك شایانی می كند.


وی گفت: ویژگی مهم پلتفرم استفاده به صورت مشترك برای چند محصول است كه این امكان را ایجاد می كند تا محصول به صورت اقتصادی و در تیراژ بالا تولید شود.


سپهری برند ایمیج را از دیگر عوامل راهبردی برای تشكیل كنسرسیوم برشمرد و گفت: استایل هایی كه بر روی پلتفرم ها تولید خواهد شد هویت ملی خواهد داشت.


وی صادرات 30 درصدی تولیدات را مطابق افق 1404 را از دیگر موارد استراتژیك این قرارداد دانست و گفت: ارتقای سازندگان داخلی و كسب دانش و تكنولوژی روز تولید خودرو نیز از دیگر اهداف راهبردی پیش بینی شده در این كنسرسیوم است.


معاون مركز طراحی و توسعه محصولات جدید، درباره ویژگی های فنی این كنسرسیوم اظهار كرد: محصولات تولیدی طبق پلتفرم های جدید طبق استانداردهای 81 گانه داخلی و اروپایی خواهد بود كه با توجه به پیش بینی حضور در بازار اروپا استاندارد محصولات مطابق با این بازار نیز خواهد بود.


وی ارایه سبد محصولات در پلتفرم های جدید را یادآور شد و گفت:‌ تولید خودروهای برقی و هیبریدی با پلفترم های جدید امكانپذیر خواهد بود. سپهری با بیان این كه با این روش با سرعت بالا و هزینه كم محصولات متنوعی را عرضه خواهیم كرد اظهار كرد: پلتفرم ماژولار طیف وسیعی از خودروها در كلاس ها و ابعاد مختلف را پوشش می دهد. وی تصریح كرد: با ارایه دو پلتفرم 23 محصول را عرضه خو.اهیم كرد.


سپهری موتور را از اجزای مهم پلتفرم خواند وگفت: ‌طراحی و توسعه یك خانواده موتور پیشرفته را آغاز كرده ایم كه از نظر قدرت و مصرف سوخت بهترین شرایط را خواهد داشت.


وی با اشاره به راهبرد مولتی برند ایران خودرو  اظهار كرد:‌ بخشی از محصولات در شركت های جوینت ونچر و بخشی دیگر نیز به عنوان برند خودمان تولید و عرضه خواهد شد. 


كیفیت در بازار ایران ارزش ماست
20 اردیبهشت 96 ساعت 09:15 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
در مراسم امضای قرارداد و تفاهم نامه ده جانبه بین المللی برای طراحی و تولید پلتفرم محصولات ایران خودرو بر استفاده از فن آوری نوین در تولید، توجه به ارتقای محصولات و نگاه به بازارهای صادراتی تاكید شد.
مدیرعامل شركت هیوندایی پاورتك در این مراسم، با بیان این كه تغییرات در صنعت خودرو و پیشرفت های تكنولوژیك از سرعت بالایی برخوردار است،‌ اظهار داشت: نباید فراموش كرد كه اولویت ما را درتولید محصول خواسته های مشتریان تعیین می كند.كوانگ یون لی كه شركت وی در زمینه تولید گیربكس های اتوماتیك و سیستم های انتقال قدرت فعالیت می كند، كیفیت را مهم ترین رویكرد و یك ارزش برای این شركت در بازار ایران عنوان كرد و افزود: این چیزی است كه می تواند تحول آفرین باشد و ما به دنبال آن هستیم.


مدیرعامل شركت بنتلر نیز در این مراسم گفت: نگاه ما به بازار ایران مصرف نیست بلكه به دنبال مشاركت با خودروسازان ایرانی هستیم.


الكسیس بانل،‌ با بیان این مطلب گفت:ایران خودرو راه رابرای همكاری مشترك با امضای قرارداد طراحی پلتفرم محصولات جدید هموار كرد.


وی افزود: در این قرارداد شركت بنتلر طراحی و تولیداكسل های جدید و مجموعه های مرتبط را برعهده دارد. مدیرعامل بنتلر تاكید كرد:‌مابه مردم ایران رانندگی ایمن و رفاه و آسایش را هدیه می دهیم و هدف ما از این مشاركت،‌ تولید محصولات ایمن است. وی افزود: عملكرد ما درسطح جهانی شاهد خوبی برای این ادعاست.


طراحی پلتفرم برای كسب سهم از بازار جهانی
20 اردیبهشت 96 ساعت 09:15 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )

همكاری در طراحی پلتفرم برای تولید در كلاس جهانی،‌تجهیز خودروها به استانداردهای روز و همكاری با برندهای معتبر از مهم ترین نكات سخنرانان در مراسم امضای قرارداد و تفاهم نامه ده جانبه بین المللی برای طراحی و تولید پلتفرم محصولات ایران خودرو بود.
مدیرعامل پانچ در این مراسم گفت: هدف از همكاری با  ایران خودرو در قالب قرارداد مشترك برای طراحی پلتفرم، توسعه و كسب سهم مناسبی از بازارهار رقابت جهانی است.فیلیپ فورییر در مراسم كنسرسیوم طراحی خودرو در ایران خودرو اظهار كرد: امضای این قرارداد به مثابه اتحاد بیشتر برای رقابت خوب با همكاری ایران خودرو در صحنه جهانی است.


وی خاطرنشان كرد: محصولات شركت پانچ گیربكس دنده ای و اتوماتیك برای بهره وری انرژی است كه برای ایران هوای پاكی را ایجاد خواهد كرد.


وی افزود: ایران خودرو با همكاری با برندهای معتبر خارجی،‌ آینده ای روشن خواهد داشت.


مدیرعامل شركت پینین فارینا نیز گفت: برای كسب سهم مناسب از تولید جهانی طراحی، تولید و پلتفرم یك پایه و اساس به شمارمی رود.


سلیو آنگوری اظهار كرد: امروز یك روز مشترك برای ما در طراحی و تولید پلتفرم محصولات جدید برای بازار ایران وكشورهای منطقه در تاریخ ثبت خواهد شد.


وی خاطرنشان كرد: ایران خودرو با طراحی و تولید محصولات جدید با همكاری شركت های معتبر در آینده سهم و جایگاه مناسبی در تولید جهانی خواهد داشت.


آنگوری تمدن و فرهنگ ایرانی را فاخر دانست و گفت: امضای این قرارداد پیوند بین فرهنگ، صنعت و فن آوری روز است. وی افزود: پینین فارینا در این كنسرسیوم همكاری طراحی بدنه برای محصولات جدید ایران خودرو را برعهده دارد.


برجام فرصتی برای صنعت خودرو و قطعه سازی كشور است
20 اردیبهشت 96 ساعت 09:14 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
رئیس كمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این كه دنیای امروز دنیای ارتباطات است و نمی توان از دانش جهانی فاصله گرفت، ‌از آمادگی مجلس شورای اسلامی و كمیسیون صنایع و معادن برای حمایت از خودروسازان در قراردادهای داخلی، خارجی، پشتیبانی و علم و فناوری خبر داد.
به گزارش ایكوپرس، عزیزاكبریان در مراسم امضای قرارداد و تفاهم نامه ده جانبه بین المللی برای طراحی و تولید پلتفرم محصولات ایران خودرو اظهار كرد: زمانی كه ما در مجلس به برجام رای دادیم، انتقادهای بسیاری شد امانباید فراموش كرد كه هم زمان با تكیه بر توان و دانش فنی داخلی باید به دانش فنی روز دنیا هم مجهز شد و فاصله گرفتن از آن ما را از این فرصت دور می كند.


وی فعالیت امروز واحدهای قطعه سازی و ایجاد شركت های دانش بنیان در این بخش را نتیجه برجام دانست و گفت: حضور گسترده دانشگاه ها در صنعت می تواند نویددهنده دستیابی به توسعه بیشتر باشد. این حركتی است كه سال ها قبل در حوزه بهداشت و درمان كشورنیز اتفاق افتاد و ثمره آن را امروز می توان به خوبی در بخش درمانی كشور مشاهده كرد.


رئیس كمیسیون صنایع و معادن مجلس اتصال دانشگاه و صنعت را امری غیرقابل اجتناب عنوان و تصریح كرد: باید از فرصت به وجود آمده در راستای توسعه صادرات كشور بهره برد. این هدف غایی است كه صنعت باید دنبال كند و ما نیز در مجلس آماده هر نوع كمكی در راستای ارتقای تولید و صنعت هستیم.اعلام آمادگی قطعه سازان كشور برای مشاركت در قراردادهای بین المللی ایران خودرو
20 اردیبهشت 96 ساعت 09:14 ق.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با ابراز خرسندی از امضای قرارداد كنسرسیوم ده جانبه در مدت كوتاهی كه وعده آن داده شده بود،‌ از اعلام آمادگی قطعه سازان كشور برای حضور متعهدانه در این پروژه خبر داد.
به گزارش ایكوپرس، رضا رضایی كه به عنوان نماینده قطعه سازان كشور و یكی از طرفین تفاهم نامه ده جانبه بین المللی برای طراحی و تولید پلتفرم محصولات ایران خودرو سخن می گفت، اظهار داشت: صنعت قطعه سازی در این سال های سخت توانستند داخلی سازی خودروها را پیش ببرند و ایران خودرو توانست سال گذشته بیش از 600هزار خودرو تولید كند.


وی با اشاره به رتبه سوم صنعت خودرو در شاخص GDP كشور اظهار كرد:‌ هوشمندی مدیران خودروسازی و حمایت وزیر صنعت موجب شد تا تعداد تولید خودرو از كم تر از یك میلیون به یك میلیون و 300 هزار دستگاه افزایش یابد. وی تنها راه حضور گسترده در بازار منطقه را طراحی پلتفرم و تنوع محصولات دانست.


وی گردش مالی خودروسازی را 80میلیارد تومان دانست و اظهار كرد: از این میزان 66 میلیارد تومان گردش مالی اختصاص به قطعه سازان دارد.


وی اظهار امیدواری كرد: با امضای این قرارداد و مشاركت قطعه سازان به هدف 40 درصدی ساخت داخل كه قرار بود در جوینت ونچرها اتفاق بیفتد دست پیدا كنیم.


رضایی در پایان با ابراز خوشحالی از حضور دانشگاه های تراز اول كشور در این تفاهم نامه آن را كاری ارزشمند خواند و رابطه گسترده تر صنعت و دانشگاه را در آینده نزدیك خواستار شد. 


برای اولین بار صنعت خودرو ایران وارد رقابت جهانی شد
16 اردیبهشت 96 ساعت 05:09 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
رییس جمهور، بازگشت کارگران قطعه ساز به کارخانه ها را نماد چرخش همزمان چرخ صنعت و مدرنترین سانتریفیوژ جهان در ایران اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه تولید داخلی؛ دل ملت را شادمان و دشمن را مایوس می کند، اظهارداشت: تلاش دولت یازدهم از ابتدا بهره گیری حداکثری از فرصت های سرمایه گذاری و فناوری برای طراوت تولید داخلی بود.
به گزارش ایكوپرس به نقل از سایت ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در مراسم آغاز تولید انبوه خودروهای دناپِلاس و پژو۲۰۰۸ ، بر ضرورت تلاش همگانی برای تقویت تولید و اشتغال در کشور تاکید کرد و گفت:  کسی می تواند برای اشتغال وعده بدهد که سختی ایجاد اشتغال کشیده باشد و آنها که وعده و آمارهای عجیب می دهند؛ بهتر است ابتدا از متخصصین سوال کنند.دکتر روحانی با تبریک میلاد امام سجاد(ع) و روز تکریم و پاسداشت از روز معلم، گفت: معلم، مبدا دانش و مهارت جامعه است و اگر امروز افتخار دارم تا در این جشن شرکت کنم و شما افتخار دارید که قدم جدیدی برای رشد تولید ملی صنعت کشور و رفاه مردم برداشته‌اید، همه در سایه تلاش معلمان عزیز بوده است.


رییس‌ جمهور خاطر نشان کرد: دستاوردهای کشور در زمینه های تولید و فناوری حاصل و مرهون زحمات معلمان سختکوش است.


دکتر روحانی اظهار داشت: کلاس درس معلمان و اساتید ما راه زندگی را به ما آموخت و دانش و مهارت را به ما یاد داد و ما هرگز آنان را از یاد نخواهیم برد.


رییس‌ جمهور حضور در ایران خودرو و آغاز تولید انبوه دو خودرو را افتخارآمیز دانست و گفت: بازدید از واحدهای تولیدی یادآور سنگرهای دفاع مقدس است.


دکتر روحانی ادامه داد: هنگامی که در سنگرهای رزمندگان حضور پیدا می‌کردیم، انسان احساس غرور می‌کرد که این ملت، هرگز خسته نشده و از پا نمی‌نشیند و برای منافع، عزت و استقلال خود از همه توانش استفاده کرده تا دل مردم را شاد و دشمن را مأیوس کند و امروز هم در ایران‌خودرو همین احساس را دارم.


رییس‌ جمهور با بیان اینکه کارگران، مهندسان، طراحان و مدیران ما همگی تلاش کردند تا دل ملت را شادمان و به فشار و توطئه بیگانگان "نه" بگویند و آنها را مایوس سازند، گفت: ما هیچگاه به تولید داخلی‌مان، نه نمی‌گوییم. اگر کسی به تولید خودروی داخلی نه بگوید، کار درستی انجام نداده، بلکه ما باید به همه آنهایی که برای تولید داخلی تلاش می‌کنند پاسخ مثبت دهیم.


دکتر روحانی با بیان اینکه کار بزرگی که در صنعت خودرو انجام شده باید همپای فناوری ها و بازار روز جهان ارتقا یابد، خاطرنشان کرد: ما امروز در صنعت خودرو سربلند بوده و وارد نوآوری های جدید و برداشتن قدم‌های نو شده‌ایم.


رییس‌ جمهور با بیان اینکه صنعت خودرو در ایران، دارای قدمت زیادی است و فراز و فرود، فراوانی داشته است، گفت: باید از فضا  و فرصت‌ها در دنیای امروز به درستی استفاده کنیم. اگر سرمایه و تکنولوژی آمادگی ورود به کشور را دارد باید از آن استفاده کنیم و فرصت را از دست ندهیم. اگر بازاری در منطقه و جهان وجود دارد که آماده است از تولیدات ما استفاده کند و از آن استفاده نکنیم، فرصت را از دست داده‌ایم.


وی با بیان اینکه باید فرصت‌ها را مغتنم بشماریم، گفت: ملت توانمند، غیور و انقلابی، ملتی است که از فرصت‌ها به درستی در جهت منافع ملی استفاده کند.


دکتر روحانی ادامه داد: اگر فرصت تکنولوژی، سرمایه و بازار خارجی را از دست بدهیم، نمی‌توانیم، توسعه و پیشرفت سریع داشته باشیم.


رییس‌ جمهور با بیان اینکه امروز قدم مهمی در صنعت خودروی کشور برداشته شده، اظهار داشت: تلاش دولت یازدهم از ابتدا بهره گیری حداکثری از فرصت های سرمایه گذاری و فناوری برای طراوت تولید داخلی و ایجاد فرصت برای اشتغال جوانان و کارآفرینان داخلی بود.


دکتر روحانی با اشاره به اینکه پیش از دولت یازدهم براساس گزارش مسئولان، بازاری برای قطعه‌سازان کشور وجود نداشت و تنها چند روز در هفته فعالیت می‌کردند، گفت: اینکه امروز قطعه سازان ما به قدری پرکار شده‌اند که تمام هفته و حتی روزهای تعطیل را مجبور به فعالیت هستند، به معنای آن است که هم چرخ سانتریفیوژها می‌چرخد و هم صنعت و هم تولیدات کشور در چرخش هستند و این همان قولی است که از ابتدا به مردم داده بودیم. امروز پیشرفته ترین سانتریفیوژ آی‌آر8، در حال فعالیت و کار کردن است و در عین حال چرخ‌های تولید و صنعت کشور هم پیشرفت داشته‌اند.


رییس‌ جمهور افزود: تولید خودرو از 700 هزار در سال 92 به یک میلیون و 600 هزار در سال 96 رسیده و این به معنای حرکت اقتصاد و صنعت است.


دکتر روحانی با اشاره به اینکه امروز صنعت خودرو در میان دیگر صنایع رتبه اول را دارد، گفت: 18 درصد از رشد بخش صنعت کشور به خودروسازی تعلق دارد و این در حالی است که زمانی که صنعت خودرو دچار رکود بود، باعث شده بود دیگر صنایع مانند فولاد و صنایع پایین‌دستی مرتبط با خودروسازی هم تحرکشان کاهش یابد.


رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه امروز یک حرکت ارزشمند در سایه قرار گرفتن در مسیر اعتدال به دست آمده، افزود: تندروی، خشونت و افراط و تفریط آن شرایط گذشته را به دنبال داشت و اعتدال، عقلانیت با دنیا درست حرف زدن و جهان را وادار کردن به اینکه با ایران به درستی سخن بگوید، شرایط امروز را رقم زده است.


دکتر روحانی خاطر نشان کرد: در دورانی که توافق برجام به امضاء می‌رسید، برخی از سایت‌ها و رسانه‌ها نوشتند که این توافق تنها روی کاغذ بوده و عملی نمی‌شود و می‌گفتند که هواپیما و خودرویی که در توافق آمده کاغذی است، اما امروز می‌بینیم که خودرو تولید شده و سرمایه‌گذاری مشترک به انجام رسیده است.


رییس‌ جمهور خاطرنشان کرد: ما هیچگاه به مردم دروغ نگفته و نخواهیم گفت، چرا که اساس کار ما بر مبنای صداقت و شفافیت است و اگر اشتباه کنیم از مردم عذرخواهی خواهیم کرد و زبان ما برای عذرخواهی از مردم و بیان حقایق و واقعیت‌ها به آنها دچار لکنت نمی‌شود.


دکتر روحانی افزود: عده‌ای به اینکه کشور متعلق به مردم بوده و مردم صاحبان کشور هستند اعتقادی ندارند و می‌گویند مردم فقط باید از ما تبعیت داشته باشد.


رییس‌ جمهور خاطر نشان کرد: مردم تنها در برابر قدرت خدا تسلیم هستند و بعد از فرمان خدا ما باید تابع خواست مردم باشیم چرا که کشور به مردم تعلق دارد و اگر این را قبول و باور کنیم، همه امور درست خواهد شد، اما اگر مردم و حضورشان در پای صندوق رأی را موضوعی تشریفاتی بدانیم به جایی نخواهیم رسید.


دکتر روحانی با تأکید بر اینکه اساس تفکر دولت یازدهم بر مبنای این است که مردم، صاحب کشور بوده و خواست، مطالبات و نظرات مردم باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: براساس بیان امام راحل و عزیزمان، مردم، ولی نعمت ما هستند و به تعبیر مقام معظم رهبری ، رای و خواست مردم حق الناس بوده که باید از آن صیانت شود.


رییس‌ جمهور افزود: همه باید پای صندوق رأی رویم و در نهایت آنچه مردم خواستند را محترم شمرده و حق آنان بدانیم.


دکتر روحانی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های دولت یازدهم تعامل سازنده و مؤثر با جهان بوده است، گفت: ما در تعامل سازنده با جهان، قدرتها را وادار کردیم که اعتراف کنند آنچه نسبت به ایران وجود داشته تهمت ناروا بوده است و به همه جهانیان اعلام کردیم که اتهام ساختن بمب اتم در ایران دروغ محض است.


رییس‌ جمهور خاطر نشان کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش مرتبط با پی‌ام‌دی، به وضوح اعلام کرد که نسبت به گذشته فعالیت هسته‌ای ایران دیگر سوالی وجود ندارد.


دکتر روحانی با تأکید بر اینکه مبنای تحریم‌ها، توسط ملت ایران از بین برده شد، گفت: ملت ایران در سال 92 به صحنه آمده و حماسه‌ای بزرگ آفریدند و دولت هم براساس قولی که به مردم داده بود، با رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایت مردم به قول خود در تعامل سازنده با جهان عمل کرد.


رییس‌ جمهور افزود: تعامل سازنده با جهان به معنای همکاری و ساخت خودرویی که هم در داخل مصرف شده و هم بازار صادراتی دارد.


دکتر روحانی اظهار داشت: تا زمانی که یک محصول در بازار رقابت جهانی حضور پیدا نکند، نمی‌تواند به شرایط استاندارد دست پیدا کند، بلکه باید خودروی ما وارد این بازار شده تا به ناچار فناوری، طراحی و قیمت آن، جهانی شود.


رییس‌ جمهور افزود: امروز که کارگران، مهندسان و مدیران ما  با همکاری دیپلماتها ، تولید و اشتغال را ارتقاء داده اند و توانسته‌اند به این موفقیت دست پیدا کنند، یکی از روزهای جشن ملی در کشور است.


دکتر روحانی افزود: محصول کار امروز دست به دست هم دادن برای تولید ملی و اشتغال است.


رییس‌ جمهور با تأکید بر ضرورت تلاش در راستای افزایش تولید و فراهم کردن اشتغال برای جوانان، گفت: شعار دادن نسبت به اینکه می‌توانیم چه تعداد اشتغال ایجاد کنیم، بسیار آسان است، اما کسی می تواند برای اشتغال وعده بدهد که سختی ایجاد اشتغال کشیده باشد و بداند این کار در عمل با چه دشواری‌هایی همراه است.


دکتر روحانی با اشاره به اینکه آنها که وعده و آمارهای عجیب می دهند بهتر است ابتدا از متخصصین سوال کنند، خاطر نشان کرد: ما باید همه در سال تولید ملی و اشتغال، برای اشتغال‌زایی درست کار کرده و برنامه‌ریزی کنیم.


رییس‌ جمهور آغاز تولید انبوده دنا پلاس و پژو 2008 را قدمی نو در مسیر مشارکت با شرکت‌ های خارجی برای ساخت خودروهایی که بتواند بازار جهانی را در اختیار داشته باشد، دانست و از تلاش بیشتر در این مسیر تأکید کرد.


در پایان این مراسم از سوی ایران خودرو اولین محصولات تولیدی خودروی تمام ایرانی دنا پلاس به خانواده شهدای آتش‌نشان فداکار حادثه ساختمان پلاسکو اهدا شد.ارتقای سطح كیفی سمند سورن
16 اردیبهشت 96 ساعت 05:09 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
برمبنای گزارش ارزیابی فرودین ماه شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران، محصول سمند سورن موفق به ارتقای سطح كیفی و اخذ یك ستاره بالاتر كیفیت شد.
به گزارش ایكوپرس، با اجرای پروژه های بهبود كیفیت در محصول سورن، این خودرو در گزارش فروردین ماه شركت بازرسی، ستاره دیگری به ستاره های كیفی خود افزود.برمبنای این گزارش، اجرای پروژه های متعدد كیفیت از اسفند ماه سال 94 نتایج ارزشمندی برای محصولات دربر داشته است. اجرای این پروژه ها منجر به سه ستاره شدن پژو 206 هاچ بك و صندوقدار، سه ستاره شدن رانا و 4 ستاره شدن سوزوكی گراندویتارا شده است.


این گزارش می افزاید این نتایج ماحصل كار تیمی مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو است و تلاش ها برای ارتقا در مسیر بهبود كیفیت همچنان ادامه دارد.


انعقاد قرار داد و تفاهم نامه هزار میلیارد تومانی طراحی خودرو
16 اردیبهشت 96 ساعت 05:09 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از انعقاد قرارداد و تفاهم نامه كنسرسیوم میان 5 نهاد ایرانی و 5 شركت بزرگ و معتبر جهانی در حوزه طراحی و تولید خودرو به ارزش هزار میلیارد تومان در هفته آینده خبر داد و گفت:‌ با اجرای این قرارداد طراحی دو پلتفرم و عرضه 23 محصول در 10 سال آینده اجرایی خواهد شد.
  به گزارش ایکوپرس مهندس یكه زارع در مراسم آغاز تولید انبوه دناپِلاس و پژو2008 که با حضور رییس جمهور برگزار شد، گفت: در این کنسرسیوم قطعه سازان ایرانی از همان ابتدا در فرآیند طراحی و تولید حضور خواهند داشت و تولید محصولات جدید بر اساس این قرارداد، به مرور زمان تا 70 درصد داخلی سازی صورت خواهد گرفت.


 وی تولید اولین محصول این قرارداد را 2 سال و نیم آینده اعلام كرد و گفت: علاوه بر تولید خودروی هیبریدی و برقی با همكاری دانشگاه صنعتی شریف و امیركبیر،  50 درصد از تولیدات صادر خواهد شد.


مهندس یكه زارع به استفاده از توان و نیروی نخبگان دانش آموخته تاكید كرد و گفت: با اجرای این قرارداد دانش و فن آوری طراحی و تولید خودرو به صورت كامل به كشور منتقل و بومی سازی خواهد شد.


وی تصریح کرد: در شهر همیشه بیدار ایران خودرو چرخ زندگی بیش از 60 هزار صنعتگر  وصد هزار نفر شاغل در صنایع قطعه سازی مرتبط با ایران خودرومی چرخد. همچنین800 قطعه ساز در سراسر کشور ساز و کار تولید روزانه دو هزار و 500 خودرو را فراهم می کنند و800 نمایندگی خدمات پس از فروش در سراسر ایران  نیز حامی و پذیرای مشتریان هستند


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ایجاد شركت جوینت ونچر با شركت بنز را از دیگر مشاركت های بین المللی ایران خودرو عنوان كرد و گفت:‌ خروج خودروهای قدیمی نیز كه امر مهمی است به تدریج صورت خواهد گرفت.


وی در ادامه با اشاره به تعطیلی برخی قطعه سازان همزمان با تحریم های بین المللی،گفت: در سال 92 بیش از بیست هزار نفر از كارگران قطعه سازی بیكار شده بودند كه با سیاست های دولت تدبیر و امید به كار بازگشتند و درحال حاضر در روزهای تعطیل هم فعال هستند.


وی تولید تجاری پژو 2008 را اولین ثمره اتفاق خوش یمن برجام دانست و گفت: با اجرای قرارداد پژو، شركت مشترك ایكاپ با سرمایه گذاری 50-50 تاسیس و اولین محصول مشترك نیز امروز به تولید رسید.


مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: تولید انبوه محصول دنا پلاس نیز كه طراحی آن از سال 94 كلید خورده امروز آغاز شد.


مهندس یكه زارع اظهار كرد:‌ پیش فروش محصول دنا پلاس از فردا آغاز می شود و  پیش فروش محصول پژو 2008 نیز به زودی انجام خواهد شد. 


تجلیل ایران خودرو از سرداران شهید آتش نشان حادثه پلاسكو
16 اردیبهشت 96 ساعت 05:08 ب.ظ | انتشار یافته روابط عمومی | ( نظرات )
همزمان با حضور دكتر روحانی، ریاست جمهوری در گروه صنعتی ایران خودرو و آغاز تولید انبوه دو محصول جدید در این خودروسازی، از خانواده 16تن از آتش نشانان جان باخته در حادثه پلاسكو تجلیل شد.
به گزارش ایكوپرس، با حضور رئیس جمهوری در ایران خودرو تولید انبوه دو محصول دناپلاس و پژو2008 آغاز شد و در مراسمی كه به همین مناسبت برگزار شد، خانواده 16آتش نشان جان باخته در حادثه پلاسكو مورد تجلیل قرار گرفتند.براین اساس، نخستین خودروهای دناپلاس خروجی از خطوط تولید ایران خودرو، به خانواده های آتش نشانان اهدا خواهد شد. با توجه به اینكه پس از حادثه پلاسكو  دناپلاس اولین خودرو جدید بود كه در ایران خودرو به تولید انبوه رسیده است، 16دستگاه از این خودروی جدید برای خانواده این عزیزان در نظر گرفته شد.


هزینه خرید این خودروها توسط كارگران و صاحبان كارگاه ها و كارخانه های قطعه سازی بخش خصوصی و كارگران گروه صنعتی ایران خودرو تامین شده و حواله های آن به صورت نمادین توسط مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به خانواده آتش نشانان اهدا شد.


مهندس هاشم یكه زارع در دیدار خانواده شهدای آتش  نشان حادثه پلاسكو گفت:  ایثارگری و فداكاری سرداران شهید آتش نشان در حادثه پلاسكو هیچگاه از خاطره و ذهن مردم ایران پاك نخواهد شد و به هیچ زبانی نمی شود از آن تقدیر و تجلیل كرد.


وی افزود: گروه صنعتی ایران خودرو در راستای مسئولیت های اجتماعی خود از مدت ها قبل قصد داشت تا اقدامی به نشانه قدردانی از ایثارگری این عزیزان انجام بدهد اما فرصت آن فراهم نمی شد.


مهندس یكه زارع ادامه داد: امروز و همزمان با اعیاد شعبانیه، حضور ریاست محترم جمهوری و آغاز تولید انبوه محصول جدید، فرصتی مناسب پیش آمد تا به پاسداشت رشادت فراموش نشدنی این عزیران از خانواده های آنان تجلیل كنیم.
 


نظرخواهی
نحوه خدمات رسانی در امر فروش و پس از فروش نمایندگی پورمحمودی را چگونه ارزیابی میکنید؟
دیگر موارد
تعداد مطالب :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic